In English: readymade companies

Miks osta valmisfirma?


Valmisfirma ehk riiulifirma on asutatud teenuse pakkuja poolt eesmärgiga see kohe peale asutamist edasi müüa. Kuna äriühingu asutamisele (ideest kuni äriregistris registreerimiseni) kulub päris palju aega, siis on tunduvalt lihtsam ja kiirem osta kohe valmisfirma mis on juba registrisse kantud. Te võite samal päeval asuda kasutama pangateenuseid, kirjutada välja arveid ja teha muid Teile väga vajalikke kiireid tehinguid.
Milliseid küsimusi küsitakse valmisfirma ostu korral kõige enam?
Kas ostetava firmaga ei ole eelnevalt tehtud mingeid tehinguid?
Kinnitan, et meie poolt asutatud ühingutega ei ole eelnevalt tehtud ühtegi tehingut. Valmisfirmade asutamine on meie firma üks põhiteenustest ja seega ei saa me lubada firma maine kahjustamist.
Miks peab minema valmisfirma ostmisel notarisse, miks ei saa kohe osta elektrooniliselt, ehk digitaalallkirjastatult?
Valmisfirma müügi puhul on tegemist juba asutatud osaühinguga, seega saab osaühingu osa võõrandada ainult notariaalse võõrandamislepinguga, mida ei saa asendada digitaalallkirjaga. Äriseadustiku § 149 lg 4 sätestab, et osa võõrandamise kohustustehing ja käsutustehing peavad olema notariaalselt tõestatud. Eelpool märgitut ei kohaldata Eesti väärtpaberite keskregistris registreeritud osade võõrandamisel. Meie poolt asutatud osaühingute osad ei ole registreeritud Eesti väärtpaberite keskregistris, seega toimub osa võõrandamine notari vahendusel.
Tahaksime kontrollida ostetava firma andmeid?
Kõigi müügis olevate firmade nimed ja registrikoodid on üleval kodulehekülje rubriigis „VALMISFIRMAD MÜÜGIKS“, andmeid saate kontrollida e-äriregistri vahendusel https://ariregister.rik.ee/lihtparing.py
Kas valmisfirma ärinime muutmine on tasuline?
Valmisfirmade hind (vastavalt hinnakirjale) sisaldab nii ärinime muutmist, kui ka kõigi teiste andmete muutmist (juhatus, aadress, asukoht). Midagi juurde maksta ei ole vaja. Hind oleneb osanike ja juhatuse liikmete arvust ning ID-kaartide ja PIN-koodide olemasolust.

1 Kommentaar teemal “ Miks osta valmisfirma? ”  • Ülle Hindriksoo

    Tere
    Mind huvitab OÜ Täpitekk aga kui palju on see lõplik summa, mis ma pean teile maksma?
    Äitäh ette
    Ülle HindriksooNimi (vajalik)

E-mail (ei avaldata) (vajalik)

Koduleht

Kommentaar